Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  KONST / Ramar / Ram 9805055



*

nr 980 5055


Ram

Förgylld, ramens innermått: 35x30 ca


Utrop:

1.000 kr

Såld:

800 kr

Sista tid för bud online:

måndag 14 september 2015
kl 19:40:30


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
10/9 20:58:43 1      700 kr
14/9 13:07:20 2      700 kr
14/9 13:07:20 1      700 kr (Budbetjänt)
14/9 13:07:37 2      Vinnande bud


Läs om budbetjänten

  • Specialauktion
  • Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: förgylld förgyllning guldfärgad gyllene ram ramar
  • 7066 Skulptur
    Gudmundur Einarsson, Island, Valross. Keramik. Län..//
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    26 jan kl 19:36
  • 7040 Skulptur/sparb..
    Gustavsberg, Lisa Larson (1931-2024), Sverige. Gun..//
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    26 jan kl 19:56
  • 7188 Vaser
    + tedosor. 5 st, Kina, Porslin. Höjd: 5-13 cm
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    26 jan kl 19:45




Ladda ner broschyr