KONST / Ramar / Ram 9805055
*
nr 980 5055
Ram
Förgylld, ramens innermått: 35x30 ca
Utrop:
1.000 kr
Såld:
800 kr
Sista tid för bud online:
måndag 14 september 2015
kl 19:40:30
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
10/9 20:58:43
1
700 kr
14/9 13:07:20
2
700 kr
14/9 13:07:20
1
700 kr (Budbetjänt)
14/9 13:07:37
2
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: förgylld förgyllning guldfärgad gyllene ram ramar
-
7066 Skulptur
Gudmundur Einarsson, Island, Valross. Keramik. Län..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
26 jan kl 19:36
-
7040 Skulptur/sparb..
Gustavsberg, Lisa Larson (1931-2024), Sverige. Gun..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
26 jan kl 19:56
-
7188 Vaser
+ tedosor. 5 st, Kina, Porslin. Höjd: 5-13 cm
Auktionen avslutas
nästa vecka
26 jan kl 19:45
*
Ram
Läs om budbetjänten
nr 980 5055
Ram
Förgylld, ramens innermått: 35x30 ca
| Utrop: | 1.000 kr |
|---|---|
| Såld: | 800 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 14 september 2015 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 10/9 20:58:43 | 1 | 700 kr |
| 14/9 13:07:20 | 2 | 700 kr |
| 14/9 13:07:20 | 1 | 700 kr (Budbetjänt) |
| 14/9 13:07:37 | 2 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: förgylld förgyllning guldfärgad gyllene ram ramar
-
7066 Skulptur
Gudmundur Einarsson, Island, Valross. Keramik. Län..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
26 jan kl 19:36 -
7040 Skulptur/sparb..
Gustavsberg, Lisa Larson (1931-2024), Sverige. Gun..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
26 jan kl 19:56 -
7188 Vaser
+ tedosor. 5 st, Kina, Porslin. Höjd: 5-13 cm
Auktionen avslutas
nästa vecka
26 jan kl 19:45



